מאמרים ומידע כללי

מטבחים כפריים

לעמוד קודם

מטבחים כפריים

בשנים האחרונות ניתן למצוא מגוון גדול מאוד של עיצובי מטבחים. בין העיצובים שזכו לעדנה המרובה ביותר ניתן למצוא את אלה המכונים בשם "מטבחים כפריים". עיצובים כאלה נחשבים בעיני אנשים רבים לבעלי אווירה, המשרים רוגע ושלווה בבית, ובפרט בסביבת המטבח, בה מארחים או מכינים ארוחות טעימות.

בשורות הבאות נתאר את המאפיינים והדרכים לעצב את המטבחים הכפריים הנכונים.

צבע, טקסטורה, גימור

עיצוב של מטבחים בעלי מראה כפרי אולי נראה כעניין של מה בכך, אבל למעשה זוהי טעות. המטבח הכפרי של ימינו איננו מבוסס על ריהוט גס, בלתי מהוקצע, או כזה שרוכשים במחירים נמוכים מקווי ייצור זולים. על מנת ליהנות באמת ממראה טבעי, כפרי, נעים נוח וחמים, צריך לשים לב לאיכות חומרי הגלם, לצבעים השונים, לטקסטורה ולגימור. רק מטבח שמיוצר עם דגש על חומרים איכותיים ואסתטיקה ללא פשרות יכול לשלב איכויות לאורך זמן עם מראה נעים לעין.

את העיצוב הכפרי ניתן להשיג באמצעות כמה דרכים (לרוב – בטכניקות משולבות). בין היתר:

יש לשים לב לצבעים שבהם בוחרים – הצבעים יכולים להיות משולבים בחיפויים מסוגים שונים. ניתן למצוא חיפויי פורמייקה שבשילוב נכון יהפכו את המטבח לכפרי, חיפויי פולימר על דלתות בחריטות מיוחדות, בצבעי עץ טבעי, בצבעים כהים או בהירים. כמו-כן ניתן גם לקבל דלתות בצביעת שלייפלק אטומה, וינטג' או בלאק למראה בסגנון פרובאנס.
בטקסטורות ובחריטות – ניתן למצוא ריהוט למטבח בטקסטורה כפרית ובמראה עם חריטות תואמות. יש גם אפשרות להתאים דגמים עם מסגרות יפהפיות.
פרזול איכותי – חלקי פרזול איכותיים הם חלק חשוב מאוד. ידיות בסגנון כפרי יעניקו טאץ' ראוי לסגנון כפרי וטבעי.
איכות חומרי הגלם הכללית חייבת להיות מוקפדת וללא פשרות. מלבד הבחירה השקדנית בסוגי הדלתות לארונות, אופי הגימור והצבעים, חשוב מאוד שיהיו אלה רהיטים איכותיים, עמידים ונוחים לשימוש.

עיצוב בהתאמה אישית

כיום, אנשים רבים מעדיפים להתאים לעצמם מטבח כפרי שמיוצר עבורם במיוחד. ההתאמה האישית מאפשרת להם לשדרג את עיצוב הבית ולהביא לתוכו את החזון האישי שלהם. נגריות ויצרני מטבחים איכותיים באמת יציעו אפשרויות עיצוב נפלאות, כך שכל אחד יוכל למצוא את מה שמדבר אליו ואת האיכות שאותה הוא מחפש. 

  • מטבחים כפריים
    מטבחים כפריים
 
כותרת
תוכן